Monster Hunter Rise Nintendo Switch Oyunu
Monster Hunter Rise Nintendo Switch Oyunu

Monster Hunter Rise Nintendo Switch Oyunu

Marka : Capcom
Para Puan : 1
İndirim Oranı : %12 İndirim
Fiyat : ₺1.299,00(KDV Dahil)
İndirimli : ₺1.149,00(KDV Dahil)
Barkod : 045496427115
ADET :

 

Monster Hunter Rise

Monster Hunter Rise, Nintendo Switch oyunları da yapan Capcom tarafından geliştirilen ve yayımlanan bir aksiyon-rol yapma oyunudur. Bu oyun, Nintendo Switch oyun takas yapabileceğiniz StartOyun aracılığı ile satın alınabilir. Monster Hunter World (2018) yapıtından sonra Monster Hunter serisinin altıncı ana oyunu olan bu yapıt, 26 Mart 2021 tarihinde dünya çapında piyasaya sürülmüştü. Bu oyun, şimdilik Nintendo Switch konsoluna özel olsa bile PC için özel bir sürümü şu anda geliştirme aşamasındadır ve 2022 senesinin başlarında piyasaya sürülmesi planlanmaktadır. Nintendo Switch oyun fiyatları da internet sitemiz üzerinden öğrenilebilir.

Monster Hunter Rise, yepyeni oynanış ögeleri ile geliyor

Switch çıkacak oyunlar arasında yer alan Monster Hunter Rise en ucuz StartOyun üzerinde bulunur. Bu oyun, Monster Hunter World oyununda oluşturulan yeni özelliklerin çoğunu takip ederken; harita üzerinde veya savaşta kullanılabilecek Palamute adlı yeni bir hayvan arkadaşı da dahil olmak üzere yeni özellikler ve mekanikler sunar. Wirebugs'ın dünyayı dolaşmak için kullanılması, bunlardan biridir. Oyun, piyasaya sürüldükten sonra genel olarak olumlu eleştiriler aldı ve lansmanından bu yana dünya çapında 7 milyondan fazla kopya sattı.

Monster Hunter serisinin önceki oyunlarında olduğu gibi Monster Hunter Rise, oyuncunun saldırılardan kaçarken, zarar vermek ve zayıflatmak için çeşitli silahlar, araçlar ve çevresel özellikler kullanarak büyük canavarları öldürmek veya yakalamakla görevli bir avcı rolünü üstlenmesini sağlar. Sunulan görevlerin başarıyla tamamlanması, tipik olarak canavardan çeşitli parçalar şeklinde ganimet sağlar; bunlar yeni zırh ve silahlar oluşturmak için kullanılır.

Bu sistem, daha güçlü canavarları öldürmek için kullanılabilecek ve serinin dikkate değer çekirdek döngüsünü oluşturur. Serinin birkaç canavarı, Monster Hunter Rise için geliştirilen bir dizi yeni canavarla birlikte geri dönüyor. Kılıç, kalkan, sopa, yay ve silah arketiplerini karıştıran hem Monster Hunter Generations, hem de Monster Hunter World oyunlarında bulunan on dört silah türünün tümü bu yapıtta da mevcut.

Monster Hunter Rise, eski oyunlardan bazı izler de bulunduruyor

Monster Hunter Rise, serinin önceki oyunlardaki tipik olan bölgeli alan yaklaşımından farklı olarak Monster Hunter World oyununda tanıtılan aynı kusursuz harita yaklaşımını kullanır. Haritaları, adından da anlaşılacağı gibi önceki oyunlara göre dikey harekete odaklanır. Bu nedenle oyuncuya hızlı dikey ölçeklendirmeye yardımcı olmak için yeni araçlar verilir. Monster Hunter World Iceborne ile tanıtılan Clutch Claw özelliğine benzeyen Wirebug, oyuncunun boşluklar arasında veya gerektiğinde daha yüksek konumlarda boğuşmasına ve sallanmasına olanak tanır.

Wirebug ayrıca her silah türüyle farklı etkileşimlere sahiptir ve bu silahın hamle ve kombinasyonlarına eklenir. Wirebug, bir oyuncunun Wyvern Riding özelliğine sahip belirli canavarlarla etkileşime girmesine izin vererek, avcının yaratığı savaşa daha uygun alanlara yönlendirmek veya farklı bir canavarla savaşmak için sınırlı bir dereceye kadar onu kontrol etmesine izin verir.

Palamutes, Monster Hunter Rise oyunundaki yeni köpek benzeri yaratıklardır. Oyuncu, dayanıklılık kaybetmeden haritada hızlı bir şekilde gezinmeye yardımcı olmak için onlara binebilir. Palamutes ayrıca, oyuncunun diğer yol arkadaşı seçeneği olan, önceki oyunlardan dönen kedi benzeri Palicoes ile birlikte canavarlarla savaşırken uçurumları hızla ölçekleyebilir ve saldırılar gerçekleştirebilir.

Bu video oyununda, bir grupta dört adede kadar avcı ile hem tek oyunculu, hem de yerel ve çevrim içi çok oyunculu modlara sahiptir. Tek oyunculu modlarda, oyuncu Palico veya Palamute yoldaşlarının herhangi bir kombinasyonundan iki adede kadar bulundurabilir. Çevrim içi modlarda, oyuncular onlara katılmak için Palico veya Palamute'tan birini seçer.

 

 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR