İade ve Değişim Koşulları

 

Start Oyun firmamız kurulduğu ilk günden bugüne müşteri memnuniyetini her zaman ön planda tutmuştur. Ürün satışından sonraki hizmetinde öneminin bilincinde olarak çözüm odaklı çalışıp, etik kuralların getirdiği sorumlulukların farkındadır. Satın almış olduğunuz ürünlerimizde problem yaşadığınızda ivedilikle bize tüm iletişim kanallarımızdan ulaşabilirsiniz. Destek ekibimizin verdiği bilgiler ışığında ve iade kanunlarını da gözeterek konu çözüme ulaştırılacaktır.

Aşağıda sektörümüze ait cayma ve iade haklarından detaylı şekilde baysedilmiştir. 

 

Cayma Hakkı Nedir ?

Alıcı tarafından açılmış olan ses veya görüntü kayıtları (DVD, CD ve Kaset vb.), basılı ürünler (Kitap, dergi vb.), yazılım programları ve bilgisayar sarf malzemeleri, Çabuk bozulma tehlikesi olan veya son kullanma tarihi geçme ihtimali olan ürünler, Fiyatı borsa veya teşkilatlanmış diğer piyasalarda belirlenen ürünler (Külçe, Ziynet Altın ve Gümüş kategorisindeki tüm ürünler vb.) Tatil kategorisinden satın alınan otel, yurt içi/yurt dışı turlar, gezi ve uçak bileti gibi ürün ve hizmetler. Bu ürün ve hizmetlerin iptal/iadesi, satıcı acente uygulaması doğrultusunda yapılır.)

6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkındaki Kanun ve Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği gereğince, alıcıların mal satışına ilişkin işlemlerde teslimat tarihinden itibaren, hizmet satışına ilişkin işlemlerde satın almanın yapıldığı tarihten itibaren 14 gün içinde cayma haklarını kullanarak sebep göstermeden ve herhangi bir cezai şart ödemeden satın aldıkları ürünleri iade etme hakları vardır.

 

Cayma Hakkının Geçerli olmadığı Ürünler

Alıcının, 14 gün içinde mağazaya iade talebinde bulunduğu halde iadesi mümkün olmayan durumlar aşağıdaki gibidir:

 

* Alıcının isteğiyle kişiye özel olarak üretilen ürünler

* Oyun Konsol ve Aksesuarları ambalajı açıldıktan sonra iade alınmaz  (Ürünün ayıplı olması halinde,ürünü satın alındıktan 1 iş günü sonrasında firmamıza bilgi verilmesi durumu hariç)

* DVD,VCD,CD,Blue-Ray ve yazılım içeren oyun kartuşları (Ürünün ayıplı olması halinde,ürünü satın alındıktan 1 iş günü sonrasında firmamıza bilgi verilmesi durumu hariç)

* Üzerinde değişiklik veya ilave yapılarak kişiye özel hale getirilen ürünler

* Her türlü yazılım ve programlar

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR