Xbox Oyunları
₺1.399,00 KDV Dahil
₺1.499,00 KDV Dahil
%7 İndirim
%7İndirim
Ücretsiz Kargo
Xbox Konsol
₺5.999,00 KDV Dahil
₺6.999,00 KDV Dahil
%14 İndirim
%14İndirim
Ücretsiz Kargo
Hızlı Kargo
Xbox Series X/S
₺20.999,00 KDV Dahil
₺22.999,00 KDV Dahil
%9 İndirim
%9İndirim
Ücretsiz Kargo
Hızlı Kargo
Xbox Konsol
Tükendi
₺26.499,00 KDV Dahil
₺27.999,00 KDV Dahil
Ücretsiz Kargo
Hızlı Kargo
1 2 >

Xbox Series X ve Xbox Series S

Xbox Series X ve Xbox Series S (veya toplu adı ile Xbox Series XS), Microsoft tarafından geliştirilen ev tipi video oyunu konsollarıdır. Bu konsollar, Xbox Series X/S fiyatı alabileceğiniz Start Oyun tarafından satılır. Her ikisi de 10 Kasım 2020 tarihinde Xbox markasının konsol ailesinin dördüncü nesli olarak Xbox One konsollarına ait nesilden sonra piyasaya sürüldü. Kasım 2020 içerisinde piyasaya sürülen bir diğer ev tipi konsol olan PlayStation 5 ile birlikte Xbox Series X ve Xbox Series S, dokuzuncu nesil oyun konsollarının bir parçası olmayı başardı. Xbox Series X/S en ucuz şekilde burada bulunabilir.

Xbox Series X oyunları için daha yüksek bir donanıma sahiptir. Bu sayede çok daha yüksek kare hızları (120 FPS değerine kadar) ve gerçek zamanlı ışın izleme ile birlikte daha yüksek ekran çözünürlüklerini (8K değerine kadar) destekler. Ayrıca, oyunlardaki yükleme sürelerini azaltmak için yüksek hızlı SSD sürücüsüne sahiptir. Daha ucuz olan Xbox Series S oyunları için aynı işlemciyi kullanır, ancak daha az güçlü bir grafik işlemci birimine sahiptir. Daha az belleğe ve dahili depolamaya sahip olan bu alternatif konsol, optik sürücüden yoksundur. Yani, kutulu oyunlar desteklenmez.

Her iki konsol da önceki nesil Xbox konsol oyunları, denetleyicileri ve aksesuarlarıyla geriye dönük olarak uyumludur. Microsoft şirketinin Smart Delivery olarak adlandırdığı bir programın parçası olarak, önceki nesildeki birçok oyun, Xbox Series XS konsollarına ek ücret ödemeden, yükseltilmiş grafiklere ve performansa sahiptir. Konsollar ayrıca oyun abonelik hizmeti olan Xbox Game Pass ve bulut oyunu akışı platformu olan Xbox Cloud Gaming ile de uyumludur.

Xbox One, Microsoft tarafından geliştirilen bir dizi ev tipi oyun konsoludur. Mayıs 2013 içerisinde duyurulan Xbox 360 konsolunun devamı ve Xbox markasının oyun konsolları serisindeki üçüncü temel konsoldur. İlk olarak Kasım 2013 içerisinde Kuzey Amerika, Avrupa'nın bazı bölümleri, Avustralya ve Güney Amerika'da ve Eylül 2014 içerisinde ise Japonya, Çin ve diğer Avrupa ülkelerinde piyasaya sürüldü. Microsoft, bu konsolu, hepsi bir arada eğlence sistemi olarak pazarladı, bu nedenle Xbox One adını aldı. Sekizinci nesil bir konsol, esas olarak Sony tarafının PlayStation 4 konsolu ve Nintendo şirketinin Nintendo Wii U ve Nintendo Switch konsolları ile rekabet etti.

Xbox One, daha küçük bir form faktörü ve HDR 10 gibi yüksek dinamik aralıklı video desteğinin yanı sıra 4K video oynatma ve oyunların 1080p değerinden 4K çözünürlüğe yükseltilmesi için desteğe sahip olan Xbox One S tarafından 2016'da desteklendi. Daha küçük boyutu, ekrandaki görsel iyileştirmeleri ve harici bir güç kaynağının olmaması nedeniyle övüldü, ancak yerel bir Kinect bağlantı noktasının olmaması gibi gerilemeleri ile eleştirildi. Xbox One X adlı üst düzey bir model Haziran 2017'de tanıtıldı ve Kasım 2017 içerisinde piyasaya sürüldü; yükseltilmiş donanım özellikleri ve oyunları 4K çözünürlükte işleme desteği sundu. Sistemin yerini 10 Kasım 2020 tarihinde piyasaya sürülen Xbox Series X ve Xbox Series S konsolları aldı.

 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR