Sanal Gerçeklik Gözlükleri

3D tasarlanmış sanal bir dünya içinde istediğiniz tarafa bakabildiğiniz, dilediğiniz gibi dolaşabildiğiniz yeni bir teknoloji olan olan bu gözlükler oldukça talep görmektedir. HTC Vive, Oculus, Sony Playstation VR, Google Cardboard, Samsung Gear VR gibi markaların önde geldiği bu ürün 5 duyu organımızın ikisini kullanmamıza olanak sağlıyor.

Sanal Gerçeklik gözlüklerinin teknik özelliklerini de sayfamızda inceleyebileceğiniz gibi en ucuz fiyat avantajı ve ücretsiz kargo olanağımızdan yararlanabilirsiniz. İndirim dönemlerimizdeki kampanyalarımızı takip edip güvenilir alışveriş yapabileceğiniz Start Oyun, kullanıcı dostu ürünleri rakipsiz fiyatlarla satmaktadır. Satışa sunulan sanal gerçeklik gözlükleri 24 ay garantilidir. Bunların dışında ödeme kolaylığı sağlaması açısından taksikli ödeme seçeneğini de sizlere sunmaktayız.

 

Sanal gerçeklik başlıkları, kullanıcıya sanal gerçeklik teknoloji sağlayan ve başa takılan bir cihazdır. Sanal gerçeklik (VR) başlıkları video oyunlarında yaygın olarak kullanılmaktadır ancak simülatörler ve eğitici ögeler de dahil olmak üzere diğer uygulamalarda da karşınıza çıkabilir. Başa takılan stereoskopik ekran (her göz için ayrı görüntüler sağlar), stereo ses ve kafa hareketi izleme sensörler (jiroskoplar, ivmeölçerler, manyetometreler, yapılandırılmış ışık sistemleri içerebilir) ile sunulurlar.

Bazı sanal gerçekçilik başlıklarında ayrıca göz izleme sensörleri ve oyun denetleyicileri bulunur. VR başlıkları da diyebileceğimiz bu ürünler, bir kişi başını çevirdikçe görüş alanını değiştiren, kafa izleme adı verilen bir teknoloji kullanır. Kafa çok hızlı hareket ederse, gecikme olacağından teknoloji mükemmel olmayabilir. Yine de, sürükleyici bir deneyim sunmayı başarır. Birçok video oyunu, bu teknoloji ile gerçek hayata taşınabilir.

Bireyin görüntü kalitesini nasıl algıladığını ve sanal dünyayı nasıl deneyimlediğini etkileyecek farklı optik ve görsel nitelikler vardır. Görüntü netliği ekran çözünürlüğüne, optik kaliteye, yenileme hızına ve görüş alanına bağlıdır. Sanal gerçeklik başlıkları, tek bir ekranı geniş bir görüş alanına yaydığından (üreticilere göre bazı cihazlar için 110°'ye kadar), büyütme faktörü ekran teknolojisindeki kusurları çok daha belirgin hale getirir. 

Bir sorun, piksellerin satırları ve sütunları arasındaki boşlukların bir tür ekran kapısından bakmak gibi görünür hale geldiği sözde ekran kapısı efektidir. Bu, özellikle perakende sürümlerinden daha düşük çözünürlüklere sahip olan daha önceki prototiplerde ve geliştirme kitlerinde fark edilebilir.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR