0

Kapat

Kapat

0 0.00
Red Dead Redemption 2 'de Heyecan Veren Bazı Özellikler

 

Yılın en çok beklenen oyunları arasında olan Red Dead Redemption 2'nin çıkışına bir aydan daha az kaldı. 26 Ekim 2018 tarihinde Ps4 ve Xbox platformlarına çıkacak olan oyunun Pc versiyonu için henüz net bir çıkış tarihi yok. Ayrıca oyunun online kısmından ilk 1 ay sadece Ps4 sahipleri yararlanacak. 

 

Ayrıca 26 Ekim 2018 tarihinde çıkacak olan Red Dead Redemption 2 'nin Playstation 4 konsolunda 105 GB yer kaplayacağını da belirtelim.

 

KİŞİSEL TARZINI BELİRLE !

 


Oyunda bol çeşitli giysi envanterimiz olacak. 

Ayrıca kıyafetlerimiz kirlenecek,ıslanacak(çamur) ve yırtılacak. Ve en önemlisi siz değiştirmeden aynı kalacak buda çete üyelerinin size farklı bakmasına yol açacak.

Her karakter hava şartlarına göre farklı kıyafet setleri kullanabilecek

Ayrıca silahlarınızı modifakasyon yapabileceksiniz. Böylece size özel silahlarınız olacak.  (Gravür: Silah Oyma Yöntemi)


Silahlara ek bilgi olarak şunu belirtelim. Silahlarınız belirli kullanımlardan sonra pislenecek ve temizlenmesi gerekecek. Yada bir suya girdiğiniz de de silahınız tekleyebilir ve bu yapımcıya göre önemli bir husus baya baya aksiyon önce oturup silah temizleyeceğiz

 

BİR OYUN NE KADAR DAHA GERÇEKÇİ OLABİLİR? SİMÜLASYON BİR AÇIK DÜNYA OLUR MU?

 


Rockstar firmasının neler yapabileceğini GTA serilerinden çok iyi biliyoruz.Bu firmanın en önemli özelliği  ''şimdiye kadar yapılmayanı yapma ve bir çok konuda ilk olma''


Red Dead Redemption 2'de gerçekçilik adına ne kadar ileri gidebiliriz düşüncesini zorlamışa benziyorlar.  Şimdi size madde madde Red Dead Redemption 2 oyununda olan tüm gerçekçi yeniliklerden bahsedelim.

 

* Her karekterin farklı hava şartlarına göre giyinmesi
* Avladığınız etleri uzun süre çantada tutarsanız çürümeye başlar
* Üyesi olduğun çeteyi her gittiğinde aynı şekilde beklerken bulmayacaksın. Kampta yaşayanlar gelip gidecekler tıpkı bizim karekterimiz gibi.
* Hayvanın derisini yüzerken, çıkış yaralarının nerede olduğunu görebileceğiz
* Köpekleri evcilleştirebiliyoruz ve zamanla bu köpekler sizi tanır ve havlamazlar
* Hikaye boyunca yaşanan olayların tepkisi gazetelerden takip edebilirsin
* Düşmanın elinden silahını alabilirsiniz
* Silahlar kirlenir ve tıkanır temizlenmesi gerekir (Bahsetmiştik)
* Karekterimiz Arthur yeme içmesine dikkat etmezse kilo alabilecek 
* Arthur'un zamanla sakalları gürleşecek
* Kellenize para konsu ise bu parayı kendiniz ödeyebilirsiniz yine de arandığınız bölgeye gittiğinizde tanınacaksınız ve halktan bazı yorumlar duyabilirsiniz
* Atlarınızı özelleştirebileceksiniz (Eyer,Battaniye,Üzengi ve Dizginlerini değiştirebiliyoruz)
* Atınıza bir isim verebileceksiniz
* Atlar dışkı bırakacak ve bazı uzuvları görünecek
* Atlarınızın uvuzları oyundaki hava durumuna göre (soğuk-sıcak) küçülebilir
*Atlarınız ölürse sonsuza kadar yok olurlar
* Atınızı ve kendi hayatınızı kurtarmak için bazı kötü durumlarda kaçabilirsiniz
*Fiziksel aktiviteler yapabileceksiniz
*Arthur'un kıyafetine yağan kar belirli bir süre sonra eriyecek ve karakterimiz ıslanabilecek

 

 

DEVASA AÇIK DÜNYA !

 

 

Red Dead Redemption oyununda da büyük bir harita vardı lakin bu oyunda bu seviye bir üste çıkıyor. Daha sert ve çeşitli araziler bizleri bekliyor olacak.


Hagen Dağı'nın karlı tepelerinden oyuna başlayarak zamanla daha da ılıman bir hava ile karşılaşacağız. Harita büyüdükçe daha güneşli muazzam görünen bitki örtülerinde avlanabileceksiniz.

 

İlk oyunun en büyük eleştirisi harita büyük olsa da kasabaların küçük ve yoğun olmamasıydı. Red Dead Redemption 2'de ise Rockstar bu konuya el atmış gibi. 


Gelişi güzel düz bir zemine yerleştirilen kasabalar değil yer yer yüksek yerleşim yerleri ve çok detaylandırılmış mekanlar ile karşılaşacağız. Alışveriş mağazaları,Doktor ofisi,Silah Ustası,Kasap,Banka ve nicesi bu kasabalarda bizleri bekliyor.

Mini haritanızdaki bir simgenin genel yönünde yürümeyi seçerek küçük bir mekanda kendinizi bir maceranın içinde bulma şansınızda var.

 

 

AT AVRAT SİLAH :)

 

İncelememizin başında silahları Gravür yöntemi ile özelleştirebildiğimizden ve aksiyon öncesinde temizlememiz gerektiğinden bahsetmiştik. 

 

 

 

İlk oyunda atlarınıza atlayıp bir oraya bir buraya koşturmaktan oldukça zevk almıştık. Gta serisi için araba ne ise RDR serisi içinde atlar aynıdır yani özeldir. Rockstarın ilk oyundaki at modellemeleri için aylarca uğraştığını biliyoruz.


Gelin Red Redemption 2'deki atlarımızın özelliklerini ele alalım.

 

Öncelikle bir at'a sahip olmak için onu kendinize bağlayacaksınız (duygusal olarak). Bunun için yemini vereceksiniz ve temizleyeceksiniz.

Bakım konusu çok önemli çamurlu bir araziden çıktığınız da tıpkı siz gibi atınızda pislenecek ve çamur zamanla kuruyacak. Ne kadar çok bakım o kadar çok sevgi ve bağ demek.
Atınız ile bağınızı kuvvetlendirecek farklı bir yol ise çatışmalarda korkan atınızın kafasını yumuşak sıvazlamalarla sakinleştirmek.

 

İlk oyundan farklı olarak atınız çatışmada öldüğünde geri gelmeyecek ve tüm bu emekleriniz boşa çıkacak o nedenle atınızda çatışma öncesinde güvenli bir yere alınmalı.

Madem ölecek neden bakım yapıp emek vereyim diyorsanız işin aslı öyle değil. Bağınızın kuvvetli olduğu atınız ile çatışma esnalarında daha rahat at sürerken at üstünde atışlarınızı daha rahat yapacak ve isabet sağlayacaksınız. 

 

Yani birbirinize alışmış  güzel bir ikili olacaksınız buda oyunu daha kaliteli oynamanızı sağlayacak

 

Atlar eskisinden daha fazla cephane ve malzeme taşıyacak.

 

Farklı cinste atlar olacak ve bunların her cinsi belirli bölgelerde bulabilecek. Bazı arazilerde belirli atlar daha iyi performans gösterecek atlar olacak ve bunların her cinsi belirli bölgelerde bulabilecek. Bazı arazilerde belirli atlar daha iyi performans gösterecek.

 

Red Dead Redemption 2 26 Ekim 2018 tarihinde tüm marketlerde ve ''Start Oyun Konsol Elektronik'' firmamızda satışa çıkacaktır.Satın almanın yanı sıra elinizde bulunan 2.el Ps4 oyunlarını da bizlere getirerek yeni alacağınız oyunu daha ucuza alabilirsiniz. En avantajlı oyun takas fiyatları ile Red Dead Redemption 2 Ps4 oyununu satın alabilirsiniz.

Bunların yanı sıra 2.el Ps4 oyunları içinde mağazamızı ziyeret edebilir en ucuz fiyatlara Ps4 oyunlarını oynayabilirsiniz.

 

Red Dead Redemption 2 oyununu ön sipariş ile satın almak için tıklayın. Siparişiniz oyunun çıkış tarihinde kargoya verilecektir.

 

Start Oyun Haber Ekibi
Start Oyun Konsol ve Elektronik